Zakon Feniksa
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Kości

Go down

Kości Empty Kości

Pisanie by Admin Pon Lut 17, 2014 9:30 pm

Na forum obowiązują kości. Należy ich używać w trudnych akcjach, jak skomplikowane skradanie się, walka, rzucanie trudnych zaklęć czy inne skomplikowane akcje, które mogą się nie udać.

Aby użyć kości, należy kliknąć "Odpowiedz" i pod polem do wpisywania postów wybrać z rozwijanego menu "Rzut kośćmi" i obok - ilość kości, którymi chcemy rzucać. Kiedy wyślemy posta, pod nim pojawi się kolejny z liczbą oczek, które wypadły.

W walce na zwykłe zaklęcia, typu Drętwota, Expelliarmus - póki przeciwnik nie spodziewa się rzucenia zaklęcia albo nie ma szansy się obronić, rzut nie jest konieczny. Później wynik parzysty oznacza, że zaklęcie się udało, nieparzysty - że się nie trafiło albo przeciwnik się obronił.

W przypadku trudniejszych akcji należy określić poziom trudności. Jeśli wykonujemy jakąś bardzo skomplikowaną i wymagającą sporo umiejętności i szczęścia akcję - należy użyć większej liczby kości.
"Poziom trudności" oznacza liczbę oczek w górę, od jakiej akcja się powiodła, np. jeśli poziom wynosi 8, należy wyrzucić 8 albo więcej, żeby odnieść sukces.

W postach należy określić, co się stanie, zależnie od wyniku rzutu, np:

(postać innego gracza próbuje okraść postać rzucającego i w tym celu stara się odwrócić jego uwagę)
- Tylko skąd ta pewność, że ja w ogóle mam zamiar teraz Cię okradać? Bo co? Bo wydałeś mi takie polecenie? Dlaczego mam Ci udowadniać jak wiele potrafię, skoro sam doskonale to wiem?
- Bo ja tego nie wiem, a ty jesteś ciekaw, czego od ciebie chcę. I aż kipisz chęcią wykazania się.

Rzucam:

Parzyste:
George nic nie zauważy i nie zorientuje się, jak dzikie akrobacje wykonuje Steve. Post kończy się wtedy na jego ostatnim zdaniu.

Nieparzyste:
George jednak zorientował się, że Steve coś kombinuje. Zauważył, że ręki nie ma w rękawie, a chłopak wygląda na znacznie bardziej skoncentrowanego i kombinującego. Mimo to nadal nic nie robi, tylko obserwuje go z coraz większym rozbawieniem, ciekaw, co dalej z tego wyniknie, jednak sięga po różdżkę i celuje w niego pod stołem.


-----------------------------------------------------------------------------------

Kiedy wstawiamy gotową kartę postaci, należy również w poście pod nią rzucić kośćmi, wybierając tym razem opcję "Bonus do karty". Postać otrzyma wtedy losowy bonus na start.
Admin
Admin
Admin


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach