Patronusy, legilimencja/oklumencja, animagia

Go down

Patronusy, legilimencja/oklumencja, animagia

Pisanie by Admin on Pon Lut 17, 2014 7:52 pmPATRONUSY

Patronus to zaklęcie, chroniące przed atakiem dementorów. Wyczarowuje świetliste, srebrne zwierzę (jego gatunek jest zależny od osobowości i wspomnienia czarodzieja, często jest to zwierzę, symbolizujące ukochaną osobę), odpędzające dementora. Aby je wyczarować, należy przywołać swoje najszczęśliwsze wspomnienie, skupić się na nim i wypowiedzieć zaklęcie Expecto Patronum.
W tym temacie należy zamieszczać podania o umiejętność wyczarowania patronusa, używając kodu:

Kod:
[center][b]PATRONUS[/b][/center]
[b]Wygląd patronusa:[/b] txt
[b]Jak postać się go nauczyła i dlaczego:[/b] (żeby w ogóle uczyć się tego zaklęcia, należałoby mieć ku temu powody - to nie jest standardowa umiejętność)
[b]Jakie jest wspomnienie postaci, używane do wyczarowania patronusa:[/b] (pamiętaj, że musi być bardzo silne)
[b]Jak dobrze sobie z tym radzi:[/b] (czy potrafi wyczarować jedynie słabą mgiełkę? Dobrego, dorodnego patronusa? Tylko w domowym zaciszu, czy w obecności dementorów również? Kiedy miała okazję to sprawdzić?)

Jednocześnie należy pamiętać, że to zaklęcie, jako bardzo trudne, może się nie udać. W obecności dementorów zawsze uczniowie powinni rzucać kośćmi i wyrzucić pięć albo sześć. Dorośli czarodzieje mają niższy próg trudności: cztery. Aurorzy - z uwagi na swój zawód, częstotliwość przebywania w obecności aurorów i kursy, na których uczą się tego zaklęcia - nie uda im się to zaklęcie, jeśli wyrzucą jeden lub dwa.
Jedynie aurorzy nie muszą składać podania o umiejętność wyczarowania patronusa.

  Andrew Stafford - lis (trudności z wyczarowaniem w obecności dementora)
  Antonin Georgijew - wilk (wcześniej tygrys)
  Armand Crow - nie całkiem dorosły wilk (nie sprawdzany w starciu z dementorem)
  Severus Snape - łania
  Syriusz Black - duży czarny pies (teraz nie przybiera cielesnej formy)

LEGILIMENCJA I OKLUMENCJA

Legilimencja i oklumencja również nie są standardowymi umiejętnościami.
Legilimencję można wytłumaczyć najlepiej jako czytanie w myślach. Rzucając zaklęcie Legilimens na przeciwnika, czarodziej próbuje włamać się do jego umysłu i jeśli mu się to uda, przed oczami obu przesuwają się wspomnienia atakowanego czarodzieja, interpretacja tych obrazów zależy już wyłącznie od atakującego.
Obronić się przed tym można za pomocą oklumencji - nie istnieje żadne właściwe zaklęcie, jest to wyłącznie siła umysłu człowieka, jego umiejętność zamknięcia go, zbudowania muru, być może też kreowanie fałszywych wspomnień i umiejętność przywołania właśnie ich, kiedy się jest atakowanym.
Jeśli chcesz, by postać umiała się którąś z nich posługiwać, zgłoś pod tym tematem podanie, używając wzoru:

Kod:
[center][b]LEGILIMENCJA/OKLUMENCJA[/b][/center]
[b]Umiejętność:[/b] (legilimencja, oklumencja, czy obie?)
[b]Jak postać się go nauczyła i dlaczego:[/b] (żeby w ogóle uczyć się tego zaklęcia, należałoby mieć ku temu powody - to nie jest standardowa umiejętność)
[b]Jak dobrze sobie z tym radzi:[/b] (od 1 (najlepiej) do 6 (najgorzej). Jeśli chcesz umieć jedno i drugie - określ poziom radzenia sobie z tym w obu przypadkach)

Te umiejętności również nie są niezawodne. Kiedy ktoś usiłuje rzucić zaklęcie legilimencji albo się przed nią bronić, powinien rzucić kośćmi. Trudność jest proporcjonalna do poziomu radzenia sobie z ta umiejętnością, czyli np. jeśli postać nie bardzo umie sobie z tym radzić i ma z takimi umiejętnościami spore kłopoty, ma tą umiejętność na poziomie 5. Musi więc wyrzucić 5 albo więcej, żeby próba się powiodła.

Lista osób, władających tymi umiejętnościami:

LEGILIMENCJA

OKLUMENCJA

ANIMAGIA

Animagia również nie jest standardową umiejętnością i jest bardzo trudna. Żeby być animagiem, należy być zarejestrowanym w Ministerstwie Magii (pod groźbą kary) z uwagi na ogromną trudność używania takich zaklęć i niebezpieczeństwo z tego płynące - zarówno dla samego czarodzieja, jak dla jego otoczenia. W XX wieku zarejestrowano jedynie siedmiu animagów.
Czarodziej nie może wybrać, w jakie zwierzę się zmieni, ponieważ zależy to od jego osobowości. Aby zamienić się w zwierzę, potrzeba lat praktyki, prób i błędów. Należy bardzo chcieć być zwierzęciem, stać się nim w głębi serca, wyobrażać sobie budowę jego ciała - że się taką właśnie posiada. Trzeba też przy przemianie wypowiedzieć w myślach zaklęcie Animagus.
Jeśli chcesz, by Twoja postać była animagiem, wypełnij podanie i wklej pod tym tematem:

Kod:
[center][b]ANIMAGIA[/b][/center]
[b]Jakie zwierzę:[/b] (wybierz mądrze. słodka i lekko nieogarnięta dziewczynka nie zamieni się raczej w straszliwą kobrę, tylko w puszystego króliczka)
[b]Jak postać się tego nauczyła i dlaczego:[/b] txt
[b]Rejestracja w Ministerstwie:[/b] tak/nie

ZAKLĘCIA NIEWYBACZALNE

Jak nazwa wskazuje - są niewybaczalne i zabronione. Szanujący się czarodziej nie powinien umieć ich użyć, natomiast wiedzę o ich istnieniu (i tylko istnieniu) nabywa się na siódmym roku nauki w Hogwarcie. Wyjątek stanowi rocznik Harry'ego Pottera, który poznał te zaklęcia i zobaczył ich działanie na czwartym roku, kiedy uczył ich zamaskowany śmierciożerca, jednak to, że je zobaczyli, nie oznacza, że umieliby ich użyć. Trzeba tego przede wszystkim bardzo chcieć, a mało kto jest zdolny do tego, by torturować, czy zabić. Te zaklęcia znają więc tak naprawdę tylko śmierciożercy i inni poplecznicy Czarnego Pana i aurorzy. Mało który uczeń umie ich używać, jedynie ci, którzy są dziećmi śmierciożerców, którzy chcieliby, żeby ich dzieci również wstąpiły w ich szeregi. Jednak mało który młody człowiek byłby w ogóle zdolny rzucić któreś z tych zaklęć na człowieka (znów: nie każdy rodzi się psychopatą).
Admin
Admin
Admin


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Patronusy, legilimencja/oklumencja, animagia

Pisanie by Sebastian Thiwel on Sro Mar 19, 2014 5:33 pm

ANIMAGIA
Jakie zwierzę: czarny wilk
Jak postać się tego nauczyła i dlaczego: Sebastianowi od dawna podobały się owe stworzenia. Widział w nich samego siebie. To emocjonalne, żyjące w stadzie, silne, ale i czasami kapryśne zwierzęta. Mądre i podążające za swoim instynktem/naturą. Młody chłopak już od dawna interesował się nimi i zamarzył sobie, że pewnego dnia się w takiego zmieni. To było jego celem. Zaczął ćwiczyć tą sztukę magiczną i po jakimś czasie nareszcie zauważył tego efekty. Z każdym dniem idzie mu coraz lepiej. Długie i mozolne ćwiczenia okazały się najlepszą drogą do spełnienia marzenia. Sebastian jednak nie wie, że ta umiejętność ma jeszcze inne podłoże genetyczne. Podpowiedzią jest słowo „ojciec”.
Rejestracja w Ministerstwie: tak

Animagia nie ma nic wspólnego z genami. To umiejętność, nie dziedziczna zdolność.
Akceptuję
Crow
Sebastian Thiwel
Sebastian Thiwel

Skąd : Londyn

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Patronusy, legilimencja/oklumencja, animagia

Pisanie by Sebastian Thiwel on Sro Mar 19, 2014 5:48 pm

LEGILIMENCJA/OKLUMENCJA
Umiejętność: oklumencja
Jak postać się go nauczyła i dlaczego: Sebastian w swoim życiu napotkał wiele rozczarowań. Obecnie cierpi po odejściu ukochanej, stracie matki i wiele, wiele innych rzeczy. Pewnego dnia stwierdził, że jego smutki są tylko dla niego. Zaczął szukać sposobu, aby jego myśli nie wyszły na wierzch. Cenił sobie bowiem bardzo prywatność. Już od paru lat uczy się tej umiejętności. Mógłby do tego dołożyć legilimencję, ale stwierdził, że nie będzie przesadzał. Przecież do czego mu się to przyda? No właśnie. Miałby zaglądać innym do głowy, gdy sam tego nie lubi? To by było nie na miejscu, dlatego pozostał tylko przy tej jednej opcji.
Jak dobrze sobie z tym radzi: 3 (średnio) Młody w końcu jeszcze jest.

Heh. XD Niech będzie. Chociaż tak naprawdę przy obu tych zdolnościach w podaniu byłoby miło, gdyby było napisane, skąd, u diabła, w ogóle o tym wie, kto go zaczął tego uczyć, jak mu szło, kiedy zaczął itp. U Ciebie jest to w karcie, ale informacja dla innych.
Crow
Sebastian Thiwel
Sebastian Thiwel

Skąd : Londyn

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Patronusy, legilimencja/oklumencja, animagia

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach