Wiedza tajemna

Go down

Wiedza tajemna

Pisanie by Admin on Pon Lut 24, 2014 4:30 am

W Hogwarcie jest sporo tajnych przejść, wyjść i komnat. Wiedzą o nich jedynie nieliczni, inni trafiają na nie przypadkiem albo wcale.
Wiedzę o którymś z tych miejsc można zdobyć fabularnie, odgrywając to z Mistrzem Gry, dowiadując się fabularnie od innej postaci albo dostając w karcie jako bonus.


Tajne wyjście z zamku za posągiem Jednookiej Czarownicy na trzecim piętrze prowadzi do piwnicy Miodowego Królestwa w Hogsmeade. Klapa w podłodze Królestwa jest tak dobrze ukryta, że trzeba o niej wiedzieć, żeby ją znaleźć, a żeby ze szkoły dostać się do tego tunelu, trzeba stuknąć różdżką w garb posągu i wypowiedzieć zaklęcie Dissendio.


Tunel za portretem Ariany Dumbledore prowadzi do Gospody Pod Świńskim Łbem, gdzie wisi kopia tego portretu. W Hogwarcie wisi on w Pokoju Życzeń, jednak wiedza o istnieniu tego przejścia nie jest równoznaczna z wiedzą o tym, gdzie Pokój Życzeń się znajduje. Jeśli pod kartą kości pokażą Portret Ariany, postać wie tylko, że istnieje take przejście i że jest ono w Pokoju Życzeń - sam Pokój musi znaleźć.


Tunel pod Wierzbą Bijącą na Błoniach prowadzi do Wrzeszczącej Chaty w Hogsmeade i został zbudowany - podobnie, jak sama chata - specjalnie dla Remusa Lupina w czasach jego nauki w Hogwarcie, żeby chłopiec mógł tam spędzać czas pełni księżyca. Żeby przejść obok Wierzby, trzeba nacisnąć czymś (najlepiej długim kijem) narośl na pniu - wtedy Wierzba nieruchomieje.


Wejście do kuchni znajduje się w lochach i mało kto o nim wie. Trzeba połaskotać gruszkę na obrazie, a ta zacznie się śmiać i kurczyć, aż zmieni się w klamkę.


Pokój Życzeń znajduje się na siódmym piętrze, żeby się do niego dostać, trzeba tego naprawdę bardzo potrzebować i przejść trzy razy w tę i z powrotem obok ściany, myśląc intensywnie o pomieszczeniu, którego się potrzebuje. W ścianie ukażą się drzwi, a pomieszczenie za nim będzie dokładnie tym, jakiego się szukało, z wszelkimi potrzebnymi przedmiotami. Do Pokoju nie można wejść, jeśli ktoś inny jest w środku i korzysta z niego w innym celu - nie działa tu również bardzo silna potrzeba odnalezienia tego kogoś czy przyłapania na czymś.
Wiedza o Pokoju Życzeń nie jest równoznaczna z wiedzą o przejściu za portretem Ariany, czy nawet o jego istnieniu.


Komnata Tajemnic znajduje się wiele pięter pod lochami zamku. Jeszcze trzy lata temu mieszkał w niej bazyliszek, teraz gniją tam jego zwłoki. Legenda głosi, że Komnatę zbudował sam Salazar Slytherin i to on umieścił w niej pradawne zło, o którym nikt nie wie, czym jest. Otworzyć Komnatę może jedynie prawowity dziedzic Slytherina i - jak dotąd - została otwarta już dwa razy. Za pierwszym razem, kiedy otworzył ją Tom Riddle, zginęła uczennica, teraz będąca duchem, zwanym Jęczącą Martą. Za drugim razem doszło do porwania jedne z uczennic - Ginny Weasley, jednak udało się ją uratować. To ona otworzyła Komnatę, instruowana przez cząstkę duszy Toma, zamkniętą w jego pamiętniku. Również Harry Potter potrafi otworzyć przejście do Komnaty, znajdujące się w łazience Jęczącej Marty na pierwszym piętrze. Trzeba wymówić do węża wygrawerowanego na jednym z kranów słowa "otwórz się" w języku węży. Otworzy się wtedy tunel w podłodze, do którego należy wskoczyć i po kilku minutach lotu będzie się miało w miarę łagodne lądowanie, bo tunel zakręca pod koniec.
Jeśli ktoś dostanie taki bonus w karcie, nie oznacza to bycia wężoustym. Oznacza jedynie, że skądś, prawdopodobnie pocztą pantoflową, postać dowiedziała się, jak brzmią te słowa.
Admin
Admin
Admin


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach