Nauczyciele

Go down

Nauczyciele

Pisanie by Admin on Czw Lut 20, 2014 1:51 pm

JEŚLI CHCESZ ZAREZERWOWAĆ SOBIE KTÓRĄŚ Z TYCH POSTACI, NAPISZ POD TYM TEMATEM. REZERWACJA NIE MOŻE TRWAĆ DŁUŻEJ, NIŻ TYDZIEŃ. JEŚLI PO UPŁYWIE TEGO CZASU NIE NAPISZESZ KARTY, REZERWACJA ZOSTAJE ANULOWANA.


ψ Minerwa McGonagall ψ

Maggie Smith

Wolna


  »Wiek«
  61 lat
  »Przedmiot«
  Transmutacja
  »Czystość krwi«
  Półkrwi


Minerwa to osoba sprawiedliwa i nieco surowa, co sprawia, że wzbudza ogólny szacunek zarówno uczniów, jak i dorosłych czarodziejów. Z drugiej strony jest ciepła i wrażliwa, która zwykła jednak skrywać swe uczucia głęboko. Jest także bardzo odważna. Nie waha się walczyć przeciwko złu, nawet wtedy, gdy naraża własne życie. Odwagę ukazywała także w inny sposób - potrafiła jawnie sprzeciwić się wrogom (np. Dolores Umbridge). Jako przyjaciel odznacza się wiernością i lojalnością. Nie waha się także udzielić pomocy. Jest animagiem - zmienia się w kota. Podczas nauki w Hogwarcie grała w Quidditcha i do dziś została jej wielka sympatia do tego sportu.  
ψ Dolores Umbridge ψ

Imelda Staunton

Wolna


  »Wiek«
  50 lat
  »Przedmiot«
  Obrona Przed Czarną Magią
  »Czystość krwi«
  Czysta


Dziwna kobieta. Wiecznie ubrana na różowo, otoczona kotami, przerażająco słodką, wręcz duszącą wonią perfum, od której aż emanuje jakaś dziwna, zła energia. I ta energia nie jest złudna - ona jest naprawdę złą kobietą. Teraz, jako nauczycielka OPCM w Hogwarcie, postawiła sobie za punkt honoru uczynienie z życia wszystkich uczniów piekła. Zwłaszcza uwzięła się na mugolakach. Zaczęła świrować z powodu nadmiernego pragnienie inwigilowania w życie uczniów i nauczycieli. Oczywiście, nie wszyscy życzą sobie, żeby wchodziła za ich strefę osobistą w swoich różowych szpileczkach, ale ona nie przejmuje się odmową. Jest gotowa na naprawdę ciężkie kroki, żeby dopiąć swego. Faworyzuje Ślizgonów, zupełnie nie wiadomo dlaczego... cóż, pewnie dlatego, że to właśnie z tego domu pochodzi. I kto by pomyślał, że taka słodka, różowa kobietka jest w stanie torturować, znęcać się psychicznie i fizycznie nad uczniami?
ψ Sybilla Trelawney ψ

Emma Thompson

Wolna


  »Wiek«
  35 lat
  »Przedmiot«
  Wróżbiarstwo
  »Czystość krwi«
  Czysta


Pokręcona nauczyciela z wielką słabością do sherry, którą przechowuje w Pokoju Życzeń. Naucza wróżbiarstwa, ale na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że niespecjalnie zna się na swojej robocie. Ma jednak na swoim koncie przepowiednie całkowicie prawdziwą, dotyczącą Harry'ego Pottera i Voldemorta. Lubi swoich uczniów, ale jakimś dziwnym trafem najczęstszym co mogą od niej usłyszeć jest ''Umrzesz...!'' i potem pada bliżej nieokreślony termin śmierci. Tak, naprawdę pokręcona wróżbitka, prawie tak bardzo jak jej włosy. Zdaje sobie sprawę z tego, że niewiele osób naprawdę lubi prowadzone przez nią zajęcia, ale stara się tym nie przejmować.

ψ Severus Snape ψ

Alan Rickman

Zajęty


  »Wiek«
  35 lat
  »Przedmiot«
  Eliksiry
  »Czystość krwi«
  Półkrwi


Nazywany czasem "przerośniętym nietoperzem", sam mówi o sobie, że "grasuje po szkole". Często nocą. Mieszka w lochach i tam się najlepiej czuje, jednak jego marzeniem jest nauczanie Obrony Przed Czarną Magią i o tę posadę usilnie się stara, jak dotąd - bezskutecznie. Ponury, wiecznie wyprostowany, lodowaty, swoim wzrokiem potrafi przewiercać na wylot. Często złośliwy, cedzi słowa przez zęby. Postrach szkoły i zmora większości uczniów, choć swoich podopiecznych - Ślizgonów - wyraźnie faworyzuje. Był śmierciożercą, jednak wrócił na "dobrą" drogę jeszcze przed upadkiem Czarnego Pana. Należy do Zakonu Feniksa i jest jego szpiegiem wśród śmierciożerców. Obie strony mu ufają... w miarę.Właściwie bardziej, niż jemu, ufają swoim przywódcom i wierzą w ich nieomylność względem Snape'a.

ψ Filius Flitwick ψ

Warwick Davis

Wolny


  »Wiek«
  66 lat
  »Przedmiot«
  Zaklęcia
  »Czystość krwi«
  Półkrwi (odległe goblińskie korzenie)


W młodości - mistrz pojedynków, teraz prowadzi szkolny chór. Jest bardzo emocjonalny i przejmuje się wszelkimi nieszczęściami innych ludzi, choć jednocześnie trudno go wyprowadzić z równowagi. Bardzo ciepły i pogodny człowiek, choć to nie oznacza, że nie potrafi utrzymać porządku na swoich lekcjach. Uwielbia różnego rodzaju psoty i figle - zapewne dlatego toleruje takich osobników, jak bliźniacy Weasley i jeszcze ich nie pozabijał. Jest również sprawiedliwy i rozsądny, jeśli ma coś rozstrzygnąć, stara się patrzeć na sprawę obiektywnie. Nie waha się udzielać pomocy i jasno wyrażać swojego zdania czy sprzeciwiać się wrogom.
Admin
Admin
Admin


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach