Zakon Feniksa

Go down

Zakon Feniksa

Pisanie by Admin on Czw Lut 20, 2014 1:43 pm

JEŚLI CHCESZ ZAREZERWOWAĆ SOBIE KTÓRĄŚ Z TYCH POSTACI, NAPISZ POD TYM TEMATEM. REZERWACJA NIE MOŻE TRWAĆ DŁUŻEJ, NIŻ TYDZIEŃ. JEŚLI PO UPŁYWIE TEGO CZASU NIE NAPISZESZ KARTY, REZERWACJA ZOSTAJE ANULOWANA.


ψ Syriusz Black ψ

Gary Oldman
Zajęty


  »Wiek«
  35 lat
  »Dom/Zawód«
  Gryffindor
  »Czystość krwi«
  Czysta


Syn Oriona i Walburgi Blacków oraz starszy brat Regulusa Arkturusa, który później został śmierciożercą. Chociaż był spadkobiercą domu Blacków, Syriusz nie zgadzał się z poglądami rodziny na temat czystości krwi i złamał tradycje, kiedy został przydzielony do Gryffindoru zamiast Slytherinu w Hogwarcie. Wówczas jego relacje z rodziną pogorszyły się, zyskał za to niezwykłą przyjaźń z Jamesem Potterem, Remusem Lupinem i Peterem Pettigrew. Czterech przyjaciół, znanych również pod nazwą Huncwoci, wstąpiło do Zakonu Feniksa, aby walczyć przeciwko Lordowi Voldemortowi oraz jego Śmierciożercom podczas Pierwszej Wojny. Syriusz przy okazji został ojcem chrzestnym Harry'ego Pottera oraz został poproszony, by stał się Strażnikiem Tajemnicy rodziny Potterów. Jednak uznano to za zbyt pewne i Strażnikiem Tajemnicy został Glizdogon, który potajemnie zasilił szeregi Śmierciożerców. Ciąg dalszy jest wszystkim znany...
ψ Nimfadora Tonks ψ

Natalia Tena
Zajęta


  »Wiek«
  22 lata
  »Dom/Zawód«
  Hufflepuff, auror
  »Czystość krwi«
  Półkrwi


Córka Teda i Andromedy Tonks. Nimfadora to metamorfomag. Uczęszczała do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i była przydzielona do Hufflepuffu. Po opuszczeniu Hogwartu, Tonks dołączyła do Ministerstwa Magii i szkoliła się, aby zostać Aurorem pod czujnym okiem Moody'ego. W 1995 roku dołączyła do Zakonu Feniksa, pracując tajnie w Ministerstwie Magii oraz pomagając chronić Departament Tajemnic. Nimfadora jest bardzo mugolska. Mimo że w jej żyłach płynie szlachetna krew, została wychowana na miłą i uprzejmą osobę w przeciwieństwie do swojego kuzyna, który od dziecka żył w przekonaniu, że status jego krwi daje mu swego rodzaju przewagę nad innymi. Oczywiście, charakter Nimfadory ukształtowali jej rodzice, którzy różnili się pochodzeniem, mimo to traktując z jednakowym szacunkiem wszystkich czarodziei i mugoli. Nimfadora jest radosna, pełna życia i pomocna, a przy tym ciekawska i niezdarna. Nie toleruje idealnego porządku, uważając taki stan pomieszczeń za nienaturalny. Często się potyka, coś niszczy albo mówi rzeczy totalnie pokręcone. Sympatyczna osóbka, ogólnie rzecz biorąc.
ψ Remus Lupin ψ

David Thewlis
Wolny


  »Wiek«
  35 lat
  »Dom/Zawód«
  Gryffindor
  »Czystość krwi«
  Półkrwi


Remus nie miał nawet pięciu lat, gdy Fenrir Greyback włamał się do jego sypialni i zaatakował w ramach zemsty na jego ojcu. Gdy Lyall Lupin - ojciec chłopca - ruszył na pomoc synowi, było już za późno. Mimo że chłopiec przeżył, stał się wilkołakiem. Rodzice Remusa przez lata szukali leku na dolegliwość syna, jednak bez skutku. Wkrótce przeprowadzili się do miasta, by nie wzbudzać w swoich czarodziejskich sąsiadach podejrzeń. Nie pozwalali Remusowi bawić się z innymi dziećmi na wypadek gdyby powiedział, kim jest. Z tego powodu chłopiec był bardzo samotny. Za zgodą dyrektora trafił do Hogwartu, choć nie podobało się to większości rady pedagogicznej. Uczeń wilkołak = kłopoty. Remusa przydzielono do Gryffindoru. Tam zaprzyjaźnił się z Syriuszem Blackiem, Peterem Pettigrew i Jamesem Potterem. Na początku nie mówił im, że jest wilkołakiem, a swoją nieobecność podczas pełni tłumaczył chorą matką. Przyjaciele szybko jednak odkryli jego tajemnicę i nie odtrącili go, tak jak Remus przypuszczał. Razem stworzyli paczkę Huncwotów – największych rozrabiaków w szkole. Razem stworzyli mapę ukazującą Hogwart i kilka tajnych przejść mieszczących się w zamku.
Dwa lata temu nauczał w Hogwarcie Obrony Przed Czarną Magią.
ψ Fleur Delacour ψ

Clémence Poésy
Wolna


  »Wiek«
  18 lat
  »Dom/Zawód«
  Pracownik Banku Gringotta
  »Czystość krwi«
  Ćwierć wila


Uczęszczała do Akademii Magii Beauxbatons od 1988 roku. W 1994 roku reprezentowała swoją szkołę podczas Turnieju Trójmagicznego. Rywalizowała dzielnie, ale Turniej zakończył się tragiczną śmiercią reprezentanta Hogwartu i powrotem Lorda Voldemorta. Latem 1995 rozpoczęła pracę w Banku Gringotta na pół etatu, aby poprawić swój angielski. Tego samego roku zaczęła spotykać się z poznanym wcześniej Billem Weasleyem i przyjęła jego oświadczyny. Piękna dziewczyna, która ze względu na swoje pochodzenie przyciągała wzrok niemalże każdego chłopca. Jest przyzwyczajona do tego, że wszyscy wpatrują się w nią jak w obrazek i chyba niespecjalnie ma ochotę na to jakkolwiek reagować.
ψ William ''Bill'' Weasley ψ

Domhnall Gleeson
Wolny


  »Wiek«
  25 lat
  »Dom/Zawód«
  Gryffindor, pracował dla Banku Gringotta
  »Czystość krwi«
  Czysta


Najstarszy syn Artura i Molly Weasley. Uczęszczał do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie od września do 1989 r. Był Prefektem i Prefektem Naczelnym. Po ukończeniu szkoły rozpoczął pracę dla Banku Gringotta jako łamacz klątw w Egipcie. W 1995 roku wrócił do Anglii, aby wstąpić w szeregi reaktywowanego Zakonu Feniksa, który miał za zadanie walczyć z odrodzonym Voldemortem. Niedługo potem zaczął się kręcić wokół Fleur Delacour, która mu się spodobała. Nie ma co się dziwić, jest w końcu piękną kobietą. Przyjaźnie nastawiony do świata, pozytywny, otwarty i zabawny człowiek. Odpowiedzialny, jeśli chodzi o ważne dla niego lub jego bliskich sprawy, w końcu jest najstarszym dzieckiem Weasley'ów. Cechuje go również duża odwaga - zwłaszcza jeśli spojrzeć na to, gdzie i przy czym pracował.
ψ Arthur Weasley ψ

Mark Williams
Wolny


  »Wiek«
  45 lat
  »Dom/Zawód«
  pracownik Departamentu Niewłaściwego Użycia Produktów Mugoli
  »Czystość krwi«
  Czysta


Czarodziej z wyjątkowym pociągiem do mugolskich wynalazków. Ciepły, zabawny, roześmiany i otwarty człowiek. Nie uważał, że mugole są gorsi od czarodziei, dlatego został przez tych czystokrwistych okrzyknięty zdrajcą krwi. Jeszcze za czasów szkolnych zaczął spotykać się z Molly Prewett, z którą później się ożenił. Mają sześciu synów i jedną córkę, Ginny.  
ψ Molly Weasley ψ

Julie Walters
Wolna


  »Wiek«
  46 lat
  »Dom/Zawód«
  Gryffindor
  »Czystość krwi«
  Czysta


Matka gromady dzieciaków, żona Arthura Weasley'a, z domu Prewett. W Hogwarcie uczęszczała do Gryffindoru. Bardzo kocha zarówno swoje dzieci, męża jak i Harry'ego, którego niemalże od początku, odkąd tylko zawitał w Norze, pokochała jak swojego syna. To dobra i wyrozumiała matka (w końcu znosi dzielnie wybryki bliźniaków), ale zdarza jej się, że pokazuje swoją drugą, surową twarz. Potrafi podnieść głos, krzyknąć, a czasami wstępuje w nią diabeł i dzieciaki naprawdę się jej boją. Weasley'owie to uboga rodzina, ale poza miłością nie potrzebują niczego więcej do szczęścia. Całkiem niezła w czarach obronnych, w pojedynkach, w zaklęciach uzdrawiających oraz w tych potrzebnych do ogarnięcia domu. Ogólnie - dobra i utalentowana kobieta w jednym.
ψ Alastor Moody ψ

Brendan Gleeson
Wolny


  »Wiek«
  60 lat
  »Dom/Zawód«
  Auror
  »Czystość krwi«
  Czysta


Jest aurorem od wielu lat i niejedno już w życiu widział. Podczas walk ze śmierciożercami stracił oko i nogę oraz część nosa. Teraz nosi magiczne oko, które ma bardzo wiele, przydatnych dla niego zastosowań (między innymi widzi przez przedmioty czy czaszkę, wykręcając się do tyłu). Od zawsze należy do Zakonu Feniksa, jest bardzo poważanym przez innych członków czarodziejem. Z czasem jednak zaczęło się z nim dziać coś niepokojącego - zaczął popadać w szaleństwo. Wszędzie widział swoich wrogów, otaczał się wykrywaczami czarnej magii, swój dom chronił najpotężniejszymi zaklęciami. Coś jednak poszło nie tak, bo rok wcześniej napadł go Barty Crouch Junior, który zaczął nauczać w Hogwarcie pod postacią Moddy'ego - eliksir wielosokowy działa cuda, moi drodzy. Alastor był przez cały czas więziony na dnie swojej własnej skrzyni. Szybko jednak doszedł do siebie, ale można przypuszczać, że teraz jest jeszcze bardziej ostrożny i podejrzliwie łypie swoim magicznym okiem na wszystkich dookoła.  
Admin
Admin
Admin


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach