Mapa forum

Go down

Mapa forum

Pisanie by Admin on Czw Lut 20, 2014 2:51 amψ Mapa forum ψ
Organizacja
Tu znajdują się wszystkie tematy, dotyczące forum i jego organizacji.
Regulamin i podpisy pod nim.
Ogłoszenia, w tym te od administracji, prośby o lokum, grę, miejsce na pomysły i dyskusje dotyczące forum, zgłoszenia nieobecności i lista zajętych i zarezerwowanych wizerunków.
Fabularne tematy, takie jak opis fabuły, postaci fabularnych do przejęcia, wszelkich instytucji i organizacji, działających w tym świecie, opis samego świata i zasad nim rządzących, opis tajnych przejść i miejsc w zamku oraz zasady ich funkcjonowania i wiedzy o nich na forum, punktacja domów, spisy zaklęć, specjalnych zdoności, genetyk, szkolnych drużyn quidditcha, pracowników szkoły czy przedmiotów, które można kupić za punkty. Tutaj też jest opis działania kości.

Nasze
Fabularna część forum. Tu znajdują się informacje o naszych postaciach i kontakt z nimi.
Karty postaci dzielą się na kilka kategorii: uczniowie i dorośli, gdzie za założenie tematu otrzymuje się 5 punktów (plus do 50 za oryginalność i pomysłowość przy tworzeniu postaci - niekoniecznie za pomocą "wybajerzenia" jej supermocami), oraz w budowie, gdzie można zapisywać sobie nie dokończone karty. Tam punktów się nie otrzymuje, administracja nie przenosi stamtąd tematów. Po ukończeniu karty należy temat usunąć i wstawić jeszcze raz gotową do odpowiedniego działu. W dziale kart jest też wzór karty.
Relacje, jak na każdym forum, służą zapisywaniu, kto z kim i dlaczego. Tu jest też (nieobowiązkowy) wzór relacji. Za założenie tematu z relacjami postaci jest +5 punktów.
Sowia poczta służy zakładaniu tematu na wiadomości dla naszych postaci. Załóż tu temat nawet, jeśli nie posiadasz własnej sowy - napisz wtedy, że korzystasz ze szkolnych lub pocztowych. Za założenie tematu jest +5 punktów, za każdą wiadomość: +1.

Hogwart
Fabularna część forum - tu można zyskać punkty za pisanie postów (+1 za post, +3 za nowy temat). Głównie w tej części forum piszą uczniowie, jednak dorośli również mogą się tam pojawić, jeśli są pracownikami szkoły, bądź - w szczególnych przypadkach.
Zamek dzieli się na wiele części. Jest tu siedem pięter z klasami do nauki i różnego rodzaju salami i tajnymi przejściami. W wieżach znajdują się dormitoria i pokoje wspólne Gryfonów i Krukonów, sowiarnia, gdzie urzędują ptaki uczniów i nauczycieli (jeśli nie masz własnej sowy - możesz tez użyć którejś ze szkolnych), oraz klasa wróżbiarstwa. Tutaj również znajduje się gabinet dyrektora.
Klasa numerologii jest na szóstym piętrze, mugoloznawstwa na piątym, historia magii odbywa się na czwartym piętrze, trzecie piętro to klasa starożytnych run, na drugim zaś są zajęcia z zaklęć.
Na pierwszym piętrze jest skrzydło szpitalne i klasa transmutacji.
Na parterze znajdują się Wielka Sala, w której odbywają się wszelkie bankiety i zwykłe posiłki, Sala Wejściowa i dziedziniec.
W lochach zaś urzęduje profesor Snape w swojej klasie eliksirów, tam jest też kuchnia oraz dormitoria Puchonów i Ślizgonów.
Tereny zamkowe to błonia, gdzie można poleżeć na trawie czy posiedzieć nad jeziorem. Na błoniach znajdują się szklarnie, zagrody i chatka Hagrida. Tam też znajduje się Zakazany Las, do którego nie wolno wchodzić z uwagi na niebezpieczne stworzenia, które tam żyją. Można się szwendać jedynie po jego obrzeżach.

Reszta świata
Fabularna część forum - tu można zyskać punkty za pisanie postów (+1 za post, +3 za nowy temat). W tej części forum posty piszą głównie dorośli, uczniowie - tylko kiedy jest organizowane wyjście do Hogsmeade, w czasie ferii lub w szczególnych okolicznościach.
Hogsmeade jest niewielką wioską niedaleko Hogwartu, zamieszkaną w całości przez czarodziejów. Tu jest stacja, na której zatrzymuje się pociąg do Hogwartu, sklepy magiczne, Miodowe Królestwo oraz domy czarodziejów (można prosić o lokum w tej miejscowości).
Londyn jest również miejscem, gdzie postacie mogą mieszkać - w mieszkaniach wszelkiego sortu. Tutaj również znajduje się Ministerstwo Magii, Kwatera Główna Zakonu Feniksa (do której dostęp mają wyłącznie członkowie), Szpital świętego Munga oraz ulica Pokątna, na którą można się dostać przez pub Dziurawy Kocioł. Z Pokątnej można również przejść na ulicę, której porządni czarodzieje odwiedzać raczej nie powinni - ulicę Śmiertelnego Nokturnu. Tu snują się zwykle czarnoksiężnicy i czarodzieje szemranej proweniencji.
Jednak Londyn to nie tylko magia - są tu też i takie miejsca (oczywiście), jak stacje metra, dworce kolejowe, mosty... Wszystko, co można znaleźć na mugolskiej mapie tego miasta.
Wielka Brytania oraz inne podobne działy są ogólnie wszelkimi miejscami, gdzie również można prosić o lokum w postaci domu, mieszkania bądź posiadłości. Jeśli nie ma odpowiedniego działu - zgłoś się do administracji z prośbą o założenie go.
Tutaj też znajduje się posiadłość, w której spotykają się śmierciożercy na narady. Dostęp do tego miejsca mają wyłącznie oni, posiadłość zaś wygląda na opuszczoną i nikt nie przypuszczałby, że tam właśnie spotykają się najgroźniejsi przestępcy magicznego świata.

Offtop
Tu nie obowiązują punkty, jest to dział poza wszelką fabułą oraz śmietnik. Tak, tu znajduje się archiwum z niepotrzebnymi już tematami. Nie krępuj się zakładać nowe tematy w Grach i Pogaduchach.
Gry są po to, żeby się odmóżdżyć w oczekiwaniu na posta albo kiedy nikogo nie ma na forum, a nie masz co ze sobą zrobić.
Pogaduchy są miejscem, gdzie możesz pochwalić się swoim kotem, porozmawiać o ulubionym serialu czy książce, poznać innych użytkowników, słowem - o wszystkim. Dosłownie o wszystkim. Działaj!

Admin
Admin
Admin


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach