Ministerstwo Magii

Go down

Ministerstwo Magii

Pisanie by Admin on Czw Lut 20, 2014 1:49 amψ Ministerstwo Magii ψ
Ministerstwo jest jedynym organem władzy w czarodziejskim świecie. Można powiedzieć, że składają się na nie wszelkie poszczególne instytucje władzy świata mugolskiego: policja, sąd, rząd i prezydent, którym w tym wypadku jest Minister Magii. Czy raczej - odpowiedniki tych instytucji.
Dzieli się ono na kilka departamentów.

SIEDZIBA MINISTERSTWA
Dostać się do budynku można albo przez kominek przy pomocy proszku Fiuu, albo przez teleportację.
Wejście dla pracowników znajduje się w toalecie publicznej przy stacji metra Knightsbridge.
Wejście dla interesantów znajduje się w budce telefonicznej przy stacji metra Knightsbridge. Wchodząc do niej należy wystukać numer 62442 (co odpowiada słowu MAGIA), podać swoje imię i nazwisko i odebrać wyplutą przez automat plakietkę.
Cały budynek Ministerstwa mieści się pod ziemią, jednak są tam magiczne okna, wyglądające jak prawdziwe. Dbaniem o nie (między innymi) zajmuje się personel techniczny, ustalający również, jaka pogoda ma panować za oknami (a ta nie zawsze jest zgodna z aurą na zewnątrz).
Windy jeżdżą tu nie tylko w górę i w dół, ale też na boki.
Wiadomości między piętrami i pokojami przekazywane są jako papierowe samolociki.

Układ budynku
X piętro: Sale rozpraw Wizengamotu
IX piętro: Departament Tajemnic
VIII piętro: Atrium z holem i Fontanną Magicznego Braterstwa,
VII piętro: Departament Magicznych Gier i Sportów z Siedzibą Główną Brytyjskiej i Irlandzkiej Ligii Quidditcha, Zarządem Klubu Gargulkowego i Urzędem Patentów Absurdalnych
VI piętro: Departament Transportu Magicznego z Biurem Głównym Sieci Fiuu, Zarządem Nadzoru Miotlarskiego, Urzędem Świstoklików i Komisją Kwalifikacyjną Teleportacji
V piętro: Departament Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów z Międzynarodową Komisją Handlu Magicznego, Międzynarodowym Urzędem Prawa Czarodziejów i Biurem Brytyjskiego Przedstawiciela Międzynarodowej Konferencji Czarodziejów
IV piętro: Departament Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami z Wydziałem Zwierząt, Istot i Duchów, Urzędem Łączności z Goblinami i Biurem Doradztwa w Zwalczaniu Szkodników
III piętro: Departament Magicznych Wypadków i Katastrof z Czarodziejskim Pogotowiem Ratunkowym, Kwaterą Główną Amnezjatorów i Komitetem Łagodzenia Mugoli
II poziom: Departament Przestrzegania Prawa Czarodziejów z Urzędem Niewłaściwego Użycia Czarów, Kwaterą Główną Aurorów i Służbami Administracyjnymi Wizengamotu
I piętro: Minister Magii i Personel Pomocniczy

Jeśli Twoja postać jest pracownikiem Ministerstwa, wpisz się pod tym tematem.

ψ Departamenty ψ

Czarodziejskich Gier I Sportów
Jak sama nazwa wskazuje - zajmuje się czarodziejskimi grami i sportami. Znajduje się tu siedziba główna Brytyjskiej i Irlandzkiej Ligi Quidditcha.

PRACOWNICY DEPARTAMENTU:
Szefowie:
Ludo Bagman
Hamish Macfarlan

Urzędnicy:
Berta Jorkins

Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów
Innymi słowy - odpowiednik mugolskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W zeszłym roku był współorganizatorem Finału Mistrzostw Świata W Quidditchu oraz organizatorem Turnieju Trójmagicznego w Hogwarcie.

PRACOWNICY DEPARTAMENTU:
Szef:
Bartemiusz Crouch Senior

Urzędnicy:
Percy Weasley (asystent szefa)

Przestrzegania Prawa Czarodziejów
Ten departament dzieli się na kilka biur i pododdziałów, z których każdy zajmuje się oddzielnymi sprawami, związanymi z przestrzeganiem prawa i ściganiem przestępczości wśród czarodziejów.

Szef:
Pius Thicknesse

URZĄD NIEWŁAŚCIWEGO UŻYCIA CZARÓW

Zajmuje się między innymi kontrolą nieletnich czarodziejów. Przed ukończeniem siedemnastego roku życia, czarodziejom nie wolno czarować poza szkołą pod groźbą wydalenia.

Szef:
Mafalda Hopkirk

Urzędnicy:

BIURO AURORÓW

Tu pracują aurorzy, czyli odpowiednik mugolskej policji. Ścigają wszelkie przestępstwa, zawiązane z magią, tępią czarną magię i starają się nie dopuścić do jej rozwinięcia. Najważniejszym ich zadaniem jest ściganie śmierciożerców - popleczników Tego-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać.

Szef:
Rufus Scrimgeour

Aurorzy:
Andrew Stafford
Dalien Ellis
John Dawlish
Kingsley Shacklebolt
Liam Ellis
Vivien Williams

Tajemnic
Ludzi, którzy pracują w tym departamencie, nazywa się Niewymownymi. Żaden z nich nie ma prawa zdradzić, nad czym pracuje w Ministerstwie.
Departament zajmuje się badaniem i - na ile to możliwe - kontrolowaniem takich dziedzin magii i życia, jak śmierć, czas czy jasnowidztwo. To tu są przechowywane wszystkie przepowiednie, zaklęte w szklanych kulkach (dotknąć takiej przepowiedni może jedynie osoba, której ona dotyczy) oraz zmieniacze czasu.

PRACOWNICY DEPARTAMENTU:
Szef:

Urzędnicy:

Transportu Magicznego
Kontroluje wszelkie magiczne urządzenia transportowe, zatwierdza i rejestruje miotły, zajmuje się wszelkimi nieprawidłowościami w użyciu środków magicznego transportu.

PRACOWNICY DEPARTAMENTU:
Szef:

Urzędnicy:

Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami
Zajmuje się - jak nazwa wskazuje - kontrolą nad magicznymi stworzeniami. Częścią tego departamentu jest Komisja Likwidacji Niebezpiecznych Stworzeń, czyli swojego rodzaju sąd dla zwierząt.

PRACOWNICY DEPARTAMENTU:
Szef:

Urzędnicy:
Dirk Cresswell
Amos Diggory
Walden Macnair

Magicznych Wypadków I Katastrof
Zajmuje się wszelkiego rodzaju magicznymi wypadkami, jak wybuchy czy zagięcia czasoprzestrzeni.

PRACOWNICY DEPARTAMENTU:
Szef:

Urzędnicy:

Niewłaściwego Użycia Produktów Mugoli
Zajmuje się wyszukiwaniem produktów, które zostały zaczarowane (specjalnie, bądź nie), obłożone klątwą czy w inny sposób stały się magicznie niebezpieczne. Najczęściej podobne rzeczy robią nieprzychylni mugolom dowcipnisie - na przykład czarują lodówki tak, żeby po ustawieniu w kuchni zaczynały tańczyć. Pracownicy tego departamentu namierzają takie produkty, wycofują z użytku, naprawiają szkody i ścigają odpowiedzialne za to osoby.

PRACOWNICY DEPARTAMENTU:
Szef:

Urzędnicy:
Arthur Weasley

Amnezjatorzy:
Armand Crow
Admin
Admin
Admin


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach