Zakon Feniksa

Go down

Zakon Feniksa

Pisanie by Admin on Wto Lut 18, 2014 4:28 pmψ ZAKON FENIKSA ψ

Zakon jest niewielką tajną organizacją, założoną przez Albusa Dumbledore w czasie pierwszej wojny czarodziejów w latach 70; o jej istnieniu wiedzą tylko członkowie i ich najbliżsi. Ma na celu nie bezpośrednią walkę z Tym, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać (to należy do Aurorów), a poznanie jego planów i udaremnienie ich, pomoc Ministerstwu na tyle, na ile Ministerstwo samo da sobie pozwolić, oraz ochrona osób, będących szczególnie zagrożonymi w danym momencie.
Po pierwszej wojnie, kiedy Sami-Wiecie-Kto zniknął, Dumbledore nie rozwiązał organizacji, a jedynie zawiesił jej działalność, przeczuwając, że to jeszcze nie koniec walki.

Do Zakonu nie mogą należeć uczniowie, jedynie dorośli czarodzieje, którzy już ukończyli Hogwart. Ponieważ jest to organizacja tajna, dostęp do jej siedziby mają wyłącznie członkowie, nie należy swobodnie rozmawiać o Zakonie i jego sprawach poza Kwaterą Główną.

Werbowanie nowych członków odbywa się na zasadzie zwrócenia uwagi na jakieś przydatne cechy danego czarodzieja przez któregoś z członków Zakonu. Najważniejszą z nich jest pełne oddanie sprawie, chęć walki z Tym, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać i deklarowanie, że nie jest się wobec tego obojętnym. Dobrze, jeśli również ewentualny kandydat wykaże się czymś, co może się przydać w organizacji (niekoniecznie słusznym moralnie, bo i takie umiejętności, jak kradzież są przydatne). Ewentualnie kandydat może się od kogoś bliskiego, kto jest w Zakonie, dowiedzieć o jego istnieniu i zadeklarować chęć przynależności i walki z siłami zła.

Ponieważ organizacja jest niewielka i tajna, nie wszystkie podania będą rozpatrzone pomyślnie - wyłącznie te, gdzie historia i powody przyjęcia do Zakonu będą mocno uzasadnione. Inne postacie mogą ewentualnie już w rozgrywkach zostać przyjęte do Zakonu, o ile będzie taka możliwość i nie będzie to przeprowadzane "na siłę". Nie chcemy, żeby było tak, że każdy dorosły czarodziej na forum był albo śmierciożercą, albo członkiem Zakonu - są też inne ciekawe zajęcia i inne sposoby na opowiadanie się po wybranej przez siebie stronie. Albo też - brak deklaracji i chęć pozostania neutralnym.

Jeśli chcesz, by Twoja postać należała do Zakonu, napisz pod tym tematem historię, jak to się odbyło, skąd wie o Zakonie, kto ją zwerbował i dlaczego.


Członkowie

Alastor Moody
Albus Dumbledore
Kingsley Shacklebolt
Minerwa McGonagall
Mundungus Fletcher
Remus Lupin
Severus Snape
Syriusz Black
Admin
Admin
Admin


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach