Amelia Foster

Go down

Amelia Foster

Pisanie by Amelia Foster on Pon Mar 03, 2014 10:45 pmψ Amelia Foster ψ

Tatiana Maslany  »Imiona postaci«
  Amelia Anastazja
  »Nazwisko postaci«
  Foster
  »Wiek«
  35
  »Data urodzenia«
  19.03.1960r
  »Miejsce urodzenia«
  Londyn
  »Czystość krwi«
  Czysta  »Miejsce zamieszkania«
  Londyn
  »Dom«
  Slytherin
  »Patronus«
  Puma
  »Bogin«
  Wilki
  »Zawód«
  Pracownik proroka codziennego
  »Różdżka«
  8 &3/4 cali, Śliwa, kieł widlowęża» PATRONUS  « Amelka nauczyła się wyczarowywać patronusa w wieku trzynastu lat. Były to wakacje. A w wakacje dużo się działo. Koleżanki z podwórka już umiały i się tym przechwalali. Jej się zrobiło strasznie smutno z tego powodu. Poszła do mamy by coś zaradziła na ten temat. Ta powiedziała jak to się robi. Nie miała wtedy zbyt dużo szczęśliwych wspomnień. Ale pomyślała o tym w którym dostał list w wieku dwunastu lat. Pomogło. Udało jej się. Była w siódmym niebie. Ale dopiero o dużo później się dowiedziała do czego służy.

» RODZINA  «

Ψ  Estelle Foster- matka Amelki. Pozwala jej na wiele rzeczy. Nie potrafiłaby inaczej traktować pierwotną córkę. To ona jej nauczała wielu rzeczy kiedy jej mąż nie pozwolił chodzić do mugolskiej szkoły. Czarownica. Zajmuje się domem.             

Ψ Milo Foster- ojciec Amelki i jej czworga rodzeństwa. Żałuje, że posądził Estelle o zdradę. Mimo, że jest surowszy i tak kocha swoją rodzinę i chętnie ich zabiera na wakacje.           

Ψ Isolde Foster- Jedna z sióstr Amelki. To o nią najbardziej dba. Stara się żeby nie popełniła takich samych błędów jak ona sama. Mają pozytywne relacje mimo sporych kłótni.          


BIOGRAFIA
Amelka urodziła się 19 marca. Jeszcze śnieg zaścielał Londyńskie ulice. Ale jej rodziców to nie obchodziło. Na świat przyszło ich pierwsze dziecko. Byli czarodziejami więc nie mieli żadnych wątpliwości, że i ona dostanie się do szkoły magii i czarodziejstwa. Cieszyli się, że jest taka śliczna. Uczyli ją sam w domu. Oczywiście nie chcieli by miała jakąś styczność z mugolskimi dziećmi. A na podwórku tylko bawiła się z tymi, jaka sama była. Przyszedł czas kiedy miała jedenaście lat. Nie dostała listu. Sprawiło to, że czuła się smutna. Koleżanki się od niej odsunęły bo myślały, że jest mugolskim dzieckiem. A jej własny ojciec posądził żonę, że go zdradziła. No bo przecież dlaczego nie dostała listu? Jej siostry parzyły na nią dziwnie. Uważały, że mają splamiony honor rodziny. Minął rok. Wszystko się zmieniło. Dowiedziała się od samego dyrektora, że miała według niego wysoki poziom wiedzy, więc postanowił z ministrem magii wysłać ją o rok później. Była tym zaskoczona, ponieważ ona pierwsza była w takiej sytuacji. Była świetna w obronie przed czarną magią, eliksirach, astronomii.  W innych przedmiotach też była całkiem niezła. Nauka stała się dla niej pasją. Ale lubiła także imprezować. Ale tylko wtedy kiedy miała wolny czas. Z czasem stała się prefektem. Życie było dla niej łaskawe. Cieszyła się, że jej czworo rodzeństwa przyszło do szkoły. Mogła w ten sposób mieć ich na oku. Czasami sprawdziła im referaty i poprawiała. A czasem to ona za rodzeństwo pisała. Do czasu. Skończyła ostatnią klasę. Musiała opuścić mury szkoły i to z wielkim żalem. Chciała wrócić. Ale nie istniała możliwość bycia nauczycielem. Postanowiła swoją przyszłość związać z Prorokiem Codziennym. Ludzie go kochali czytać. A zwłaszcza ona. Od kiedy przyszła do szkoły zaczęła kolekcjonować gazety. Omal nie znała ich na pamięć. Więc swoją przyszłość powiązała z nim. Doszła do wieku w którym miała trzydzieści pięć lat i cieszy się swoją pracą, ponieważ może przebywać na terenie szkoły i robić wywiady- coś czego pragnęła. Ale przerażało ją że tak staro wygląda. Chciała być wiecznie młoda. Kombinowała z eliksirami. Jeden jej się udał. Przynajmniej o dziesięć lat młodziej. Nietety za drugim już wylądowała w świętym mungu. Nie próbowała więcej.    

CHARAKTER
Przede wszystkim jest szczera do bólu, nie przejmuje się, że swoim zdaniem może kogoś urazić po prostu mówi to co myśli i nie owija w bawełnę. Czasem zdarza się też tak, że powie coś bez zastanowienia, coś niekoniecznie miłego, dlatego ma opinie osoby chamskiej. Jest mściwa, jeśli ktoś zrobi jej lub komuś z jej znajomych krzywdę bardzo prawdopodobne jest to, że się zemści. Można do tego dodać, iż jest impulsywna, po prostu bywa, że nie kontroluje swojej agresji. Jeśli się zdenerwuje od razu to okazuje, oczywiście w niezbyt przyjemny dla tej drugiej osoby sposób. Jest też podejrzliwa i niecierpliwa. Na podstawie obserwacji tworzy w swojej głowie własne teorie, które bardzo ciężko jest zmienić, ot taka uparta. Kiedy ktoś w dość nieumiejętny sposób chce jej wytłumaczyć, że jest inaczej szybko się irytuje i kończy rozmowę. Oczywiście jeśli ktoś potrafi przedstawić racjonalne argumenty jest w stanie je przyjąć. Jednak muszą być to bardzo dobre argumenty.

CIEKAWOSTKI


  - pisanie newsów
  - prorok codzienny
  - pomoc siostrom i chodzenie z nimi na spacery
  - czarna magia
  - śledzenie uczniów Hogwartu
  interesowanie się nie swoimi sprawami  Min. 6 ciekawostek Pamiętaj o znaczniku
  w miejscu, gdzie chcesz zacząć nowy akapit.

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach